W trakcie ciąży ciało kobiety znacząco się zmienia. Przesuwający się środek ciężkości przyszłej mamy oraz dodatkowe kilogramy niekorzystnie wpływają na stan stóp, dlatego ich pielęgnacja jest bardzo ważna. Zabiegi pedicure można wykonywać przez cały okres ciąży, pamiętając o tym, by preparaty, jakich używamy podczas zabiegu, były bezpieczne.


 

Amerykańscy naukowcy dowiedli, że w trakcie ciąży długość i kształt stóp ulega znaczącej zmianie. Wyniki badania opublikowano w „American Journal of Physical Medicine & Rehabilitation”. Okazało się, że u około 70 proc. badanych, stopy uległy wydłużeniu o 2 do 10 mm oraz poszerzeniu, a podbicie znacznie się obniżyło. Takie zmiany spowodowane są głównie wzrostem wagi oraz przesunięciem się środka ciężkości ku przodowi, dlatego kobiety w ciąży często dotyka problem wrastających paznokci, bolesnych zmian na podeszwie stóp (odciski, modzele), suchość skóry, nadmierna potliwość stóp, pękające pięty, pojawienie się halluksów i częste opuchlizny stóp.

Odpowiednia profilaktyka i  pielęgnacja stóp zapobiega powstawaniu zmian podologicznych. Ma ona szczególną wartość, dlatego warto odwiedzać podologa regularnie, by nie dopuścić do bolesnych zmian. Zabiegi, które są przeznaczone dla kobiet w ciąży są całkowicie bezpieczne , bezinwazyjne, bezbolesne i sterylne. Celem pielęgnacji  jest zapobieganie powstawaniu zmian w obrębie stóp lub usunięcie już powstałych.

 

W salonach V&K Cosmetic używamy pediceutyków Footlogix. Są całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży, diabetyków, dzieci, pacjentów borykających się z chorobami stóp, takimi jak grzybica, suchość, pękające pięty i osób zupełnie zdrowych, dla których przeznaczone są linie pielęgnacyjne, w tym nawilżające.

Warto wspomnieć, że wszystkie dostępne preparaty są pediceutykami, a  oznacza to, że nie tylko pielęgnują, ale też leczą stopy.

 

Umów się na wizytę do naszego podologa:

Anna Madzia
V&K Cosmetic Bielsko-Biała
tel. +48 882 771 679

Małgorzata Gajda
V&K Cosmetic Koszalin
tel. +48 600 850 459

Umów się na bezpieczny pedicure kosmetyczny do naszych salonów firmowych: